iDİL nAZ pEKİNER

1994’de İstanbul’da doğmuştur.

2017’de Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nü bitirmiş ve eşzamanlı olarak aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon’unu almıştır. Mezuniyetini takiben Veri Analisti olarak global bir şirkette işe girmiş fakat burada geçirdiği 8 aydan sonra doğadan uzak bir hayatın, bilgisayar başında geçecek bir kariyerin kendisine göre olmadığını anlayarak işten ayrılmıştır.

2018’de Mavi Okyanus Kişisel Gelişim Merkezi’nden aldığı bir teklifle kısa süreliğine Marmaris’e yerleşmiş ve bir yandan asistanlık da yaparak spiritüel eğitimlerine başlamıştır. Yılın sonunda İstanbul’a dönerek ODM (Optimum Denge Modeli) 1. Basamak eğitimini tamamlamıştır.

2019 başında Peru’ya seyahat etmiş, Iquitos’da bir süre kalarak Usta Bitkiler ve Şamanlık hakkında bilgilerini derinleştirmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra ODM (Optimum Denge Modeli) 2. Basamak eğitimini tamamlamıştır. Aynı yılın Eylül ayında Hindistan’a seyahat etmiş, toplam 4 ay geçirdiği Rishikesh’de aldığı eğitimlerle Yoga, Nefes ve Meditasyon eğitmenliği sertifika programlarını tamamlamıştır.

2020 yılının başında Yoga eğitmenliğinde derinleşmek için tekrar Hindistan’a gitmiş, fakat korona salgını sebebiyle ülkeye erken dönmek durumunda kalmıştır. Son yıllarda edindiği bilgi ve deneyimleri paylaşmak ve benzer yollarda yürüyerek deneyimlerini paylaşmak isteyen birçok kişiye de bunu yapma şansını sağlamak için, Haziran 2020’de Bendenbize.com’u kurmuştur.